KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12644244
nr 1264 4244
Woldemar Toppelius
(1858-1933), Finland
Oljemålning, Landskap med hus och eka. Signerad, daterad 1912. Olja på pannå, 40x35 cm
Woldemar Toppelius, finländsk bildkonstnär och major född 1858, död 1933 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 15 juli 2019
kl 19:11:57
11/7 07:12:07
Woldemar Toppelius
Läs mer om Woldemar Toppelius