KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12644244

nr 1264 4244

Woldemar Toppelius

(1858-1933), Finland

Oljemålning, Landskap med hus och eka. Signerad, daterad 1912. Olja på pannå, 40x35 cm

Woldemar Toppelius, finländsk bildkonstnär och major född 1858, död 1933 .

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 15 juli 2019
kl 19:11:57

11/7 07:12:07 1      Vinnande bud

Woldemar Toppelius

Läs mer om Woldemar Toppelius